Obavijest - Avviso

Autor: Robert Vukušić, 13. 3. 2020.

Poštovani,

sukladno Odluci Predsjednika Vlade Republike Hrvatske i Uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja KLASA: 602-01/20-01/00155 URBROJ: 533-01-20-0003 od 13. ožujka 2020., s ponedjeljkom 16. ožujka 2020. godine sve odgojno-obrazovne institucije zatvaraju se te će se nastava održavati na daljinu, a u sklopu mjera prevencije širenja virusa COVID 19 – „Koronavirus“.

Nastava na daljinu za mlađe razrede održavati će se na programu HRT 3 u programu zvanom „Škola na Trećem“ prema slijedećem rasporedu:

I. razred od 8,00 do 10,00 h,

II. razred od 10,00 do 12,30 h,

III. razred od 13,00 do 16,00 h i

IV. razred od 16,00 do 19,00 h.

Povrh navedenog, razredne učiteljice su organizirale mail grupe putem kojih će komunicirati s roditeljima te pratiti napredak učenika. Za talijanska odjeljenja u najavi je od strane AZOO-a priprema linkova na internetske stranice s materijalima i nastavom na talijanskom jeziku.

Nastava za starije razrede će se odvijati putem interaktivne platforme „Teams“ u sklopu Microsoft Officea 365 na portalu škole.hr. Linkovi za pojedine virtualne učionice biti će objavljeni na internetskim stranicama Škole.

U ponedjeljak 16. ožujka u 16:15 sati održati će se roditeljski sastanak za V. i VII.  razred poradi distribucije tableta, a koje je za potrebu provođenja „Škole za život“ za predmetne razrede stavio na raspolaganje CarNET.

Napominjemo da će, sukladno preporuci Ministarstva, djeca čiji roditelji nemaju mogućnost alternativnog zbrinjavanja biti prihvaćena u školi.

Isto tako preporuka Odjela za školstvo Grada Rijeke, našeg osnivača, je da se ta mogućnost koristi u čim manjoj mjeri kako bi se rizik prenošenja virusa smanjio na najmanju moguću mjeru, odnosno kako bi mjera Vlade RH imala maksimalan mogući učinak.

Istom Odlukom Vlade obustavljaju se sve aktivnosti, projekti i programi koji se inače provode u školama, uključujući i produženi boravak.

U slučaju bilo kakvih novosti, iste će biti objavljene na internetskoj stranici Škole.

Zahvaljujemo Vam unaprijed na razumijevanju i suradnji.

S poštovanjem,

Uprava Škole

Spettabili

in conformità con la decisione del Primo Ministro della Repubblica di Croazia e le indicazioni del Ministero della scienza e dell'istruzione Sig. amm.: 602-01/20-01/00155 N. Prot.: 533-01-20-0003 del 13 marzo 2020, da lunedì, 16 marzo 2020 tutte le istituzioni educativo-istruttive saranno chiuse e le lezioni si terranno a distanza rispettando le misure di prevenzione della diffusione del virus COVID 19 – „Coronavirus“.

Le lezioni a distanza per le classi inferiori si svolgeranno nell'ambito del programma HRT 3 nella trasmissione intitolata „Scuola sul Terzo“ con i seguenti orari:

1a classe dalle ore 8:00 alle 10:00

2a classe dalle ore 10:00 alle 12:30

3a classe dalle ore 13:00 alle 16:00

4a classe dalle ore 16:00 alle 19:00

Inoltre, gli insegnanti di classe hanno organizzato dei gruppi tramite posta elettronica per comunicare con i genitori e monitorare i progressi degli alunni/e.

Per le classi con lingua d`insegnamento italiana si annuncia da parte dell`Agenzia per l'educazione e l'istruzione (AZOO) la preparazione di collegamenti a siti Web in cui saranno disponibili i materiali in lingua italiana.

Le lezioni per le classi superiori si svolgeranno tramite la piattaforma interattiva „Teams“ nell`ambito di Microsoft Office 365 sul portale „škole.hr.“ I link verranno pubblicati sulle pagine web della scuola.

Lunedì, 16 marzo, alle ore 16:15 si terrà la riunione dei genitori della 5a e 7a classe per la distribuzione dei tablet, messi a disposizione da Carnet e necessari per lo svolgimento e la realizzazione del progetto „Scuola per la vita“.

Ai sensi della raccomandazione del suddetto Ministero, i bambini i cui genitori non riescono a trovare una soluzione alternativa verranno accolti a scuola.

Allo stesso modo, stando alla raccomandazione del Dipartimento per l’Istruzione della Città di Fiume, nostro ente fondatore, bisogna tener presente che tale opzione andrebbe usata il meno possibile, in modo da ridurre al minimo la possibilità di diffusione del virus e quindi fare in modo che il pacchetto di misure promosso dal Governo croato sortisca gli effetti desiderati.

Con la stessa decisione del Governo vengono interrotte tutte le attività, progetti e programmi di solito organizzati, incluso il servizio del doposcuola.

Per ulteriori informazioni e notizie in merito Vi preghiamo di consultare le pagine web della scuola.

Rimaniamo a Vostra disposizione auspicando alla reciproca comprensione e collaborazione.

Distinti saluti

La direzione scolastica