POSJET PARTNERA U SKLOPU PROJEKTA COMENIUS SPRING

Autor: Soraja Matulja Sošić, 24. 2. 2014.

U sklopu projekta Comenius SPRING drugi susret odvijao se u periodu od 17. veljače 2014. do 21. veljače 2014. u Rijeci. Domaćin je bila naša škola. Partneri su dočekani u školi prigodnim programom kojeg su pripremili učenici uz pomoc njihovih nastavnika. Pri doceku projektnih partnera, grupa učenika je nosila simbole projekta i simbole zemalja partnera s obzirom da će na ovogodišnjoj Dječijoj međunarodnoj karnevalskoj povorci svojom grupnom maskom predstavljati projekt Comenius SPRING.

Susretu su prisustvovali i gosp. Željko Jovanović ministar znanosti, obrazovanja i sporta, gosp. Saša Zelenika zamjenik ministra, gđa. Jasna Krstović dekanica Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci kao i ravnateljice ostalih škola talijanske manjine iz Rijeke, koji su s velikim zanimanjem razgovarali s gostima partnerima o njihovim iskustvima u provođenju projekta i o sistemu školovanja općenito u zemljama odakle projektni partneri dolaze. Idući dan je za partnere upriličen prijem u Gradskoj vijećnici gdje je domaćin bio dogradonačelnik gosp. Miroslav Matešić kao i pročelnica za školstvo gđa. Sanda Sušanj. Partneri su posjetili mnoge kulturno povijesne znamenitosti i prirodne ljepote grada Rijeke i okolice tijekom trajanja njihovog posjeta Rijeci. Organiziran je i posjet Opatiji kao eminentnom turističkom sredistu kao i jednodnevni izlet na otok Krk. Prilikom zajedničkih večera prezentirana je gastronomska ponuda naše regije te promovirani  ostali autohtoni proizvodi našeg kraja u nadi da će pozitivni utisci partnera prijeći granice naše domovine.

Il secondo incontro del progetto Comenius SPRING ha avuto luogo nel periodo dal 17 febbraio 2014 al 21 febbraio 2014 a Fiume.

La nostra scuola ha ospitato i partner del progetto che sono stati accolti con uno spettacolino preparato dagli alunni con l'aiuto dei loro insegnanti. Durante il ricevimento un gruppo di ragazzi indossava i costumi con i simboli del progetto e  i simboli degli stati dai quali provengono i  nostri partner, dato che con questi costumi quest'anno parteciperanno al Carnevale internazionale dei bambini di Fiume e rappresenteranno il progetto Comenius SPRING.

All'incontro iniziale hanno partecipato il ministro dell'istruzione Željko Jovanović, il viceministro  Saša Zelenika, la preside della Facolta' di Scienze dell'educazione presso l'Universita' di Fiume  Jasna Krstović come pure le direttrici delle scuole della minoranza italiana di Fiume che con  grande interesse hanno discusso con gli insegnanti delle scuole partner delle loro esperienze riguardo la realizzazione del  progetto e in generale del sistema dell'istruzione nei loro rispettivi stati.

Il giorno seguente i partner hanno partecipato al ricevimento presso il  Comune di Fiume dove sono stati accolti dal vicesindaco Miroslav Matešić e dall'assessore per l'istruzione Sanda Sušanj.

Durante la permanenza a Fiume i partner hanno visitato i monumenti storico-culturali e le bellezze naturali della citta' di Fiume e dei dintorni.  Hanno visitato anche il centro turistico di Abbazia ed 'e stata organizzata pure una gita sull'isola di Veglia.

Durante le serate comuni 'e stata presentata l'offerta gastronomica della nostra regione e sono stati promossi i prodotti autoctoni della localita' nella speranza che le loro esperienze positive oltrepassino i confini della nostra patria.

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 30. 5. 2014.