MATERIE OPZIONALI - IZBORNI PREDMETI

Autor: Administrator , 15. 6. 2020.

AVVISO

Stimati genitori,

Vi informiamo che dal prossimo anno scolastico la materia informatica non sarà più considerata attività libera nelle sezioni inferiori (dalla 1aalla 4a classe), bensì diventa materia opzionale con due ore d’insegnamento a settimana, finanziate da parte del Ministero dell’Istruzione.

Inoltre, ricordiamo i genitori dei futuri alunni della settima classe che dalla settima classe in poi le lezioni di informatica diventano nuovamente opzionali quindi è necessario compilare e firmare il consenso in allegato.

Gli alunni delle quarte classi possono scegliere le seguenti materie opzionali;

• 4a lingua spagnola
  • 4b lingua italiana

Gli alunni dell'ottava classe possono sciegleire la seguente materia:

• Educazione civica

Le materie sopraelencate sono finanziate dal Ministero. Vengono realizzate due ore a settimana.

Ricordiamo i genitori che una volta scelta la materia opzionale, essa diventa obbligatoria fino alla fine dell’ottava classe. Per l’eventuale cancellazione dal programma il genitore è obbligato a fare una richiesta scritta al Consiglio docenti della Scuola entro il 30 giugno 2020.

Ricordiamo inoltre che, se l’alunno volesse iscrivere un’altra materia opzionale, il genitore dovrà inviare una richiesta scritta entro e non oltre il 30 giugno 2020.

Materie opzionali

1 classe

Informatica, Religione

4a classe

Lingua spagnola

4b classe

Lingua italiana

8 classe

Educazione civica

Poštovani roditelji,

Obavještavamo Vas da od iduće školske godine Informatika od I. do IV. razreda neće više biti slobodna aktivnost, već izborni predmet s 2 sata nastave tjedno, plaćene od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja. Povrh navedenog, podsjećamo roditelje budućih sedmaša, da nastava Informatike je od VII. razreda ponovo izborni predmet te je za istu nužno dati pisanu suglasnost.

Učenici IV. razreda mogu započeti učenje drugog stranog jezika i to u IV.a razredu španjolskog jezika, a u IV.b razredu talijanskog jezika. Nastava drugog stranog jezika provodi se s po 2 sata nastave tjedno na teret resornog Ministarstva.

Učenici VIII. razreda mogu odabrati Građanski odgoj kao izborni predmet.

Podsjećamo roditelje, da jednom upisani izborni predmet postaje obvezan do kraja osnovnoškolskog obrazovanja, osim ukoliko roditelji do najkasnije 30. lipnja ove godine ne podnesu pisani zahtjev Učiteljskom vijeću Škole za prestanak pohađanja istog u narednoj školskoj godini.

Također, podsjećamo, da ukoliko učenik želi upisati još jedan izborni predmet, roditelj mora dati pisanu suglasnost najkasnije do 30. lipnja ove godine.

Izborni predmeti

1.razred